Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO se zapojí do boje s hybridními hrozbami na západním Balkáně

AMO AMO / Ed. 12. 2. 2023
AMO se zapojí do boje s hybridními hrozbami na západním Balkáně
foto AUTOR: ALAN; ZDROJ: PIXABAY

AMO ve spolupráci s devíti partnery z balkánských a visegrádských zemí realizuje projekt „Zvyšování povědomí o hybridních hrozbách: Posílení odolnosti na západním Balkáně“, který realizuje The Euro-Atlantic Council of North Macedonia za podpory Mezinárodního visegrádského fondu.

Účelem projektu je posílit odolnost členů občanské společnosti v Západním Balkáně. Společnost v západním Balkáně se zdá být ohrožována propagandou, dezinformacemi a hybridními hrozbami, které podkopávají demokratizační proces a stabilitu v regionu. Prostřednictvím mobilizace a aktivizace organizací občanské společnosti v západním Balkáně se posílí kritické myšlení lidí, a co je ještě důležitější – zvýší se povědomí o dezinformacích, zejména v online prostoru.

Cílem projektu je vytvořit síť aktivních lídrů z organizací občanské společnosti, kteří budou ve svých komunitách působit jako multiplikátoři, a řešit tak hybridní hrozby a dezinformace na západním Balkáně. Hlavním cílem je aktivizovat a posílit kapacity mladých lídrů z organizací občanské společnosti, kteří se chtějí stát viditelnými aktéry v boji proti dezinformacím a propagandě třetích stran.

Hybridní hrozba spojená se šířením dezinformací a propagandy třetími aktéry je regionálním problémem, který lze účinněji řešit prostřednictvím mezinárodní spolupráce a výměny zkušeností a osvědčených postupů s ostatními aktéry. V otázce šíření dezinformací sdílí země V4 zapojené do projektu mnoho společného, a to zejména v online prostoru. Základní příčiny hybridních hrozeb jsou velmi podobné.

Projekt jedinečným způsobem spojuje rozsáhlé zkušenosti realizátorů a jejich visegrádských partnerů – v práci s komunitami nevládních organizací/organizací občanské společnosti, s rozsáhlými zkušenostmi v práci s komunitami ohroženými dezinformacemi, propagandou a hybridními hrozbami a (3) s rozsáhlými zkušenostmi některých visegrádských partnerů pracujících na vyvrácení/odhalení dezinformací a škodlivých falešných zpráv na internetu pomocí faktů, zdravého rozumu a zdravé dávky kritického myšlení.

Účastníci tohoto projektu získají znalosti a nástroje interaktivním způsobem.

Projekt je podpořen:

Projekt implementuje:

Ve spolupráci s:

   

         

   

           

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: