Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Bezpečnostní hrozby pro ČR a NATO z pohledu mladé generace

AMO AMO / Ed. 16. 12. 2019
Bezpečnostní hrozby pro ČR a NATO z pohledu mladé generace

Hlas mladých lidí bývá velmi často opomíjen. Výjimkou v tomto ohledu není ani česká bezpečnostní a zahraniční politika a členství v mezinárodních organizacích včetně NATO. Věříme, že při rozhodování o dalším směřování ČR v těchto oblastech by názor mladé generace měl být slyšet.

V rámci vzdělávacího programu „Mezinárodní bezpečnost a současné výzvy pro NATO“ absolvovalo deset studentů středních a vysokých škol z celé ČR sérii expertních seminářů věnujících se specifickým bezpečnostním tématům. Na základě těchto seminářů a společných diskuzí zpracovali studenti text ukazující jejich společný pohled na současná bezpečnostní rizika pro ČR a NATO a navrhli možná řešení hlavních bezpečnostních výzev.

Tento text se věnuje nejprve současné obranné politice ČR a postavení Armády ČR. Následně se studenti zabývají otázkou problémů uvnitř aliance, kde se specificky věnují hrozbě upadající demokracie v jednotlivých členských zemích. Dalším tématem, které studenty v oblastí bezpečnostních hrozeb zajímá, jsou hybridní hrozby a dezinformace. Dále se text věnuje problematice Blízkého východu, zejména hrozbě islámského radikalismu a dnes hodně diskutovanému postavení Turecka jak v regionu, tak v NATO. V poslední části se studenti zaměřili na hrozby budoucnosti, kde diskutují význam planetární bezpečnosti a nutnost řešit klimatické hrozby, které nabývají na aktuálnosti.

Tento policy paper vznikl s podporou Odboru veřejné diplomacie Severoatlantické aliance (NATO).

POLICY PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
NATO 392
mezinárodní bezpečnost 1240
česká bezpečnostní politika 296
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky