Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

V Polsku jde o normální demokratický proces. Vládě se daří, říká konzervativní novinář Lisicki

AMO AMO / Ed. 25. 10. 2017

Přečtěte si první část rozhovoru s šéfredaktorem polského konzervativního týdeníku Do Rzeczy Pawłem Lisickim. Rozhovor vznikl na základě akce AMO Evropské obědy. Tématem této části je politická situace v Polsku a zhodnocení dvou let vlády strany Právo a spravedlnost.

V jakém stavu je podle vás vládní tábor Práva a spravedlnosti? Existuje přinejmenším konflikt mezi předsedou strany Jarosławem Kaczyńským a prezidentem Andrzejem Dudou. Média po prezidentských vetech reformy soudnictví psala o prasklinách. Vy jste psal o Dudovi jako o „novém a suverénním aktérovi“.
Myslím si, že ten konflikt slouží oběma stranám – PiS i prezidentovi. Paradoxně posiluje podporu pro obě strany. Část voličů PiS je vystrašená radikalismem nápadů vládní strany a najednou v prezidentovi našla svého reprezentanta. Zároveň ti, kteří se báli volit PiS kvůli radikalismu, už se nebojí, protože ví, že existuje pojistka v prezidentovi.

Po dvou letech je na politické scéně PiS a prezident, ale prakticky tu není opozice. Opozice si kvůli svému radikalismu sama zavřela dveře – nechce se bavit ani s prezidentem, ani s PiS.

Celý rozhovor najdete zde.

Původní vydání: V Polsku jde o normální demokratický proces. Vládě se daří, říká konzervativní novinář Lisicki

Přejít
Tagy
Tagy
Polsko 727
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky