Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Provládní polská veřejnoprávní média? Jen přirozeně vyvažují ta soukromá, myslí si konzervativec Lisicki

AMO AMO / Ed. 25. 10. 2017

Přečtěte si druhou část rozhovoru s šéfredaktorem polského konzervativního týdeníku Do Rzeczy Pawłem Lisickim. Rozhovor vznikl na základě setkání zorganizované AMO. Druhá část rozhovoru se věnuje situaci polských médií, jeho představě o veřejnoprávní televizi a rozhlasu a také popisuje, jak by měl vypadat konzervatismus 21. století.

Mají být veřejnoprávní média kořistí každé nové vlády?
Ideální by bylo, kdyby byla na vládě nezávislá. Ale v praxi je to prostě jinak. V Polsku máme tři velké televize, dvě z toho jsou soukromé, třetí je TVP. Všechny mají podobný dosah a skupinu diváků. Politicky jsou nejdůležitější TVP Info a (soukromá, pozn. red.) TVN. Protože soukromé stanice jsou velmi kritické k politice vlády a často nadržují opozici, zdá se mi, že veřejnoprávní televize, aby se odlišila, je přirozeně vychýlená na stranu vlády.

Celý rozhovor najdete zde.

Původní vydání: Provládní polská veřejnoprávní média? Jen přirozeně vyvažují ta soukromá, myslí si konzervativec Lisicki

Přejít
Tagy
Tagy
Polsko 727
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky