Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Účastníci Summitu budou hovořit o klimatických změnách

AMO AMO / Ed. 20. 12. 2017
Účastníci Summitu budou hovořit o klimatických změnách

Třetí adventní víkend se na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze ponese opět v duchu neformálního vzdělávání. Proběhne totiž již III. přípravné setkání XXIII. ročníku Pražského studentského summitu, které se tentokrát zaměří na problémy změny klimatu.

Během dopoledne vystoupí s projevy před plným sálem 15 statečných účastníků. Věnovat se budou problematice klimatické změny z pohledu jimi zastupovaného státu. Toto téma je stále navýsost aktuální (před pár dny proběhl One Planet Summit), a proto na něj hned tematicky naváže panelová diskuze.

Moderování panelu se ujme Adéla Denková z Euractiv.cz, která účastníkům představí Alexandra Ače z CzechGlobe při Akademii věd, Vojtěcha Koteckého za think-tank Glopolis, Ivu Zvěřinovou coby představitelku akademické sféry (Univerzita Karlova) a Taťánu Míkovou, známou tvář České televize. Hlavním tématem bude globální oteplování, vliv člověka na klima a perspektiva jeho dalšího vývoje. Každý panelista pojme téma klimatické změny specificky dle svého zaměření, a tedy bude debata pestrá a pro studenty zajímavá.

Odpolední část přípravného setkání bude již tradičně věnována programu v jednotlivých orgánech a modelech. Účastníky zde čeká řada přednášek (např. od Vladislava Smrže, náměstka MŽP, který se právě vrátil ze zasedání skutečné UNEA), interaktivních aktivit, her, ale i jednání, a to vše v režii předsednictev. Na půdě Rady pro lidská práva například proběhne ochutnávka regionálních pokrmů.

Věříme, že předvánoční čas účastníky od cesty do Prahy neodradí, ale naopak namotivuje. Vánoční náladu ostatně na Summitu vřele uvítáme!

Tagy
Tagy
23. ročník Pražského studentského summitu 100
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky