Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Druhé přípravné setkání se bude věnovat světovým regionům

AMO AMO / Ed. 13. 12. 2017
Druhé přípravné setkání se bude věnovat světovým regionům

Na tři stovky žáků a studentů se o víkendu opět shromáždí v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze, aby se dobrovolně vzdělávali o mezinárodních vztazích a globálních tématech. V sobotu totiž proběhne II. přípravné setkání XXIII. ročníku Pražského studentského summitu.

Během dopoledne se studenti rozdělí do deseti seminárních skupin dle svého přiděleného státu. Ve dvou navazujících blocích se dozvědí o fungování svých delegací, jakož i o výhodách vzájemné spolupráce, a absolvují přednášky expertů o svých regionech, a to jak současným, tak historickým prizmatem.

Před účastníky vystoupí analytici a spolupracovníci Výzkumného centra AMO i zástupci jiných institucí. Václav Kopecký promluví o jihovýchodní Asii, Tereza Jermanová se bude věnovat problematice Blízkého východu a Maghrebu a Petr Boháček se studenty probere aktuální problémy amerického kontinentu.

Jan Kovář z Ústavu mezinárodních vztahů účastníkům osvětlí souvislosti evropské integrace, Karel Svoboda z FSV UK jim nastíní aktuální situaci v postsovětském prostoru a Jan Prouza z MUP spolu s Vojtěchem Šmolíkem vysvětlí reálie subsaharské Afriky.

Odpolední část přípravného setkání bude jako již tradičně věnována programu v jednotlivých orgánech a modelech, za jejichž přípravu odpovídají jejich předsednictva. Účastníky zde čeká řada přednášek (např. od Milana Lipovského z PF UK), interaktivních aktivit, her, ale i jednání!

Na účastníky se již těšíme!

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: