Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

TZ – Budoucnost patří studentům. O tom, jak bude vypadat, rozhodli oni sami na předvánočním setkání Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 21. 12. 2016
TZ - Budoucnost patří studentům. O tom, jak bude vypadat, rozhodli oni sami na předvánočním setkání Pražského studentského summitu

20. prosince 2016, PRAHA. Několik set studentů středních i vysokých škol o víkendu zamířilo do Prahy, aby zde společně diskutovali nad Cíli udržitelného rozvoje. Pražský studentský summit drží už dvaadvacet let krok s aktuálními politickými i společensko-kulturními tématy a vzdělává o nejpalčivějších otázkách dneška.

Po přivítání Filipem Jelínkem, zástupcem hlavní koordinátorky projektu, si účastníci mohli vybrat z pestré nabídky vzdělávacích seminářů, zaměřených na jednotlivé Cíle udržitelného rozvoje. Od Bedřicha Moldana, bývalého ministra životního prostředí, Candidy Horňákové, diplomatky na Ministerstvu zahraničních věcí , a mnohých dalších významných hostů se studenti dozvěděli více například o rovnosti můžu a žen, životním prostředí, zahraniční rozvojové spolupráci, humanitárních akcích, rozvoji měst a mnohých dalších tématech, která budou hýbat světovým děním v budoucnosti.

Bedřich Moldan mezi studenty vnesl myšlenku: “Snažil jsem se poukázat, jak důležité jsou globální dohody, které sami o sobě ukazují, že ten svět je schopen nějakým způsobem se domluvit. A úroveň globálních dohod má odraz v národní politice, jak se lidé chovají, nejenom na úrovni politiků, ale také na úrovni běžného života.”

Hlavní koordinátorka projektu, studentka Univerzity Karlovy, Eva Prudilová k programu dodává: „Vzdělávání mladých lidí o jednotlivých Cílech udržitelného rozvoje podporuje jejich zájem o okolní svět i o svou vlastní budoucnost v něm. Je důležité vést mladé lidi k zodpovědnosti a aktivní účasti na aktuálním dění.“

Po krátké pauze následovala druhá část seminářů, zaměřená na seznámení účastníků s jednotlivými světovými regiony a jejich politickou, ekonomikou a hospodářskou situací.  Úvod do této problematiky představili analytici výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky a další hosté, kupříkladu Jan Michal.

Odpoledne si účastníci na vlastní kůži vyzkoušeli role delegátů při simulaci mezinárodních jednání v modelech OSN, EU a NATO, kde hájili názory a postoje jednotlivých států a poznali, jaké to je i rozhodovat o zásadních otázkách pro budoucnost lidstva.

Pražský studentský summit je pořádán více než 60 dobrovolníky z řad studentů vysokých škol a je jedním z projektů Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). AMO je nevládní nezisková organizace, která se roku 1997 zabývá výzkumem a vzděláváním v oblasti mezinárodní vztahů. Svou činností podporuje aktivní přístup k zahraniční politice, poskytuje nestrannou analýzu mezinárodního dění a otevírá prostor k fundované diskusi.

Kontakt pro média:
Iva Gejdošová
Koordinátorka vnějších vztahů Pražského studentského summitu
mob. +420 721 953 288
iva.gejdosova@amo.cz

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: