Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Studenti se zajímají o udržitelný rozvoj

AMO AMO / Ed. 14. 12. 2016
Studenti se zajímají o udržitelný rozvoj

V sobotu 17. prosince proběhne v prostorách VŠE již II. přípravné setkání Pražského studentského summitu. Více než 300 studentů z celé České republiky se tentokrát sejde, aby se zamysleli nad udržitelným rozvojem a budoucností světa kolem nich.

Po úvodním slovu vedení projektu se účastníci projektu rozdělí do 7 seminářů, které by dohromady měly pokrýt celé spektrum 17 cílů. Mezi rekordním počtem hostů můžeme vidět například Bedřicha Moldana, bývalého ministra životního prostředí nebo Candidu Horňákovou, které se osobně podílela na jejich vytváření. Studenti se tak ve výsledku dozvědí kromě základních informací o tématu také informace o konkrétních okruzích rozvoje, které jsou jim nejbližší.

Podívejte se na celý program setkání zde.

Domníváme se, že agenda udržitelného rozvoje nabývá stále větší důležitosti. O SDGs se často velmi málo mluví, přestože pro světovou budoucnost jsou zcela zásadní. Mladí lidé by měli přemýšlet o své budoucnosti i o budoucnosti světa kolem nich.

Filip Jelínek, zástupce hlavní koordinátorky

 

Po skončení seminářů zaměřených na rozvoj se rozběhne druhá vlna vzdělávacích prezentací zaměřených na regionální problematiku, se kterými vystoupí zejména analytici mateřské Asociace pro mezinárodní otázky. V odpoledním programu budou pak studenti rozděleni, již tradičně, do jednotlivých orgánů a modelů, ve kterých s nimi bude pracovat dohromady více než 60 organizátorů.

 

 

 

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
OSN 95
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky