Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Společný seznam bezpečných zemí původu

Jan Hruška Jan Hruška / Ed. 14. 3. 2016

V návaznosti nejen na stávající uprchlickou krizi, kdy se ukázalo, že žádný stát EU nemůže řešit nastalou situaci sám, představila Evropská komise tzv. Evropský program pro migraci, jehož cílem je komplexní reforma migrační politiky Evropské unie. Tento program obsahuje řadu návrhů a jedním z nich je i návrh na vytvoření společného seznamu Evropské unie zemí bezpečných původu.

Cílem vytvoření takového seznamu je umožnit rychlé zpracování žádostí o azyl, jež jsou podané osobami, které pocházejí ze zemí označených jako bezpečné. Komise navrhla na seznam zařadit Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Bývalou jugoslávskou republiku Makedonie, Černou Horu, Kosovo, Srbsko a Turecko. Ne nad všemi zeměmi však panuje konsenzus a naopak připadá v úvahu rozšíření navrhovaného seznamu i o další země. Otázkou rovněž je, jaké budou mechanismy přidávání zemí na seznam či jejich odebrání ze seznamu v případě zhoršení podmínek v dané zemi a jaké budou v této oblasti kompetence Komise.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Evropa 3217
Evropská unie 2050
Model EU 29
mezinárodní bezpečnost 1291
migrace 430
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: