Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Pražský studentský summit po pandemii

AMO AMO / Ed. 4. 6. 2020
Pražský studentský summit po pandemii

Pražský studentský summit každoročně vrcholí závěrečnou konferencí, během které studenti a studentky zúročí dovednosti získané v průběhu více než půlročního projektu. Slavnostní tečka XXV. ročníku Summitu se bohužel stala jednou z obětí pandemie koronaviru.

S ohledem na opatření vlády nebylo možné konferenci pro několik stovek studentů uspořádat. Už s vyhlášením nouzového stavu se koordinační tým začal připravovat na možnost, že Summit nebude možné zakončit tak, jak jsme zvyklí. Kolem Velikonoc pak padlo rozhodnutí, že závěrečná konference XXV. ročníku neproběhne. Možné odložení by totiž mohlo příliš ovlivnit přípravy a realizaci nového ročníku.

Účastníci a účastnice Summitu nicméně ukázali, že se novým podmínkám umí přizpůsobit. Simulace zasedání Rady bezpečnosti tak proběhla on-line a studenti a studentky se v době, kdy pandemie vrcholila, věnovali bezpečnostním aspektům toho, co se právě ve světě dělo.

Jak ale bez konference důstojně zakončit XXV. ročník? Pomyslnou tečkou je mimořádné číslo Chronu spojené s tradičním Conference Bookem, které máte nyní k dispozici v elektronické podobě.

Prohlédnout si také můžete kompletní fotogalerii z přípravných setkání a akcí v regionech.

Situace pro přípravy Summitu tak, jak ho dobře známe, není optimální, ale přípravy XXVI. ročníku už jsou zahájeny a koordinační tým v novém složení se již teď připravuje na případná omezení spojená s dalšími vlnami pandemie. Pavla Hrabcová, nová hlavní koordinátorka Summitu budoucím účastníkům a účastnicím vzkazuje: „Přihlaste se, jsme na vás připraveni!“

Mimořádné vydání Chron & Book!

Stáhnout
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: