Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

ChinfluenCE se rozrůstá na MapInfluenCE

AMO AMO / Ed. 23. 6. 2020
ChinfluenCE se rozrůstá na MapInfluenCE
foto PIXABAY

Mezinárodně uznávaný projekt ChinfluenCE mapující čínský vliv ve střední Evropě, konkrétně v Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku, se rozrůstá.

V budoucnu se projekt bude věnovat interakcím čínského vlivu a vlivů dalších autoritářských režimů na dění v našem regionu, a proto dostává i nové jméno – MapInfluenCE. Již brzy se můžete těšit na první publikační výstupy pod novým jménem projektu. Všechny výstupy projektu najdete na webových stránkách www.mapinfluence.eu.

Projekt MapInfluenCE využívá při analýze různé nástroje – například diskurzivní analýzu médií, kde zkoumá kdo a proč formuje čínský diskurz v zemích Visegrádu, mapování tvůrců agendy (agenda setters) k odhalení vazeb mezi místními politiky a byznysmeny s napojením na Čínu, analýzu změn postojů politických stran k Číně v českém a maďarském parlamentu od roku 1990 apod.

Mezinárodní tým ze čtyř středoevropských zemí publikoval více než 20 policy a briefing paperů v pěti různých jazycích (angličtině, češtině, polštině, maďarštině a slovenštině). Prostřednictvím řady výstupů (články v médiích, rozhovory, výzkumné zprávy, otevřené i uzavřené akce a briefingy) přispívá projekt k rozšíření a formování odborné i veřejné debaty o vlivu a aktivitách Číny v regionu střední Evropy. Členové týmu byli citováni v mnoha místních i mezinárodních médiích včetně Financial Times, Wall Street Journal, China Digital Times, Sydney Morning Herald, POLITICO Brussels, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Diplomat, Neue Zürcher Zeitung, Le Temps, Radio Free Europe atd.

Výsledky MapInfluenCE byly také zmíněny například ve výroční zprávě US-China Economic and Security Review Commission za rok 2018 nebo zprávě Reportérů bez hranic o zranitelnosti médií a představeny na půdě Evropského parlamentu. Originální přístup a metodologie MapInfluenCE inspirovaly novináře, think tanky a nevládní organizace v regionu i mimo něj, kteří provedli podobné analýzy mediálního obrazu Číny a nastolování agendy v dalších zemích.

MapInfluenCE vytvořila a koordinuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). 

Tagy
Tagy
Evropa 3440
factchecking 85
propaganda 321
vzdělávání 397
Čína 936
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: