Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

Loken: Na Summitu vždy dostanu skvělé dotazy

AMO AMO / Ed. 14. 3. 2016
Loken: Na Summitu vždy dostanu skvělé dotazy

Odcházel s úsměvem na rtech. Matthew Loken, rada kanadské ambasády pro politické a ekonomické otázky a veřejnou diplomacii, navštívil náš projekt již čtvrtým rokem po sobě. Tentokrát však naposledy – po 4 letech v Praze končí a vrací se zpět do Kanady.

„Na Pražský studentský summit se opravdu rád vracím. Panuje zde výborná atmosféra a vždy zde dostanu skvělé dotazy.” Jinak tomu nebylo ani tentokrát – pan Loken měl pro účastníky Modelu NATO připravenou přednášku na téma multikulturalismus v Kanadě.

KANADA VÍTÁ UPRCHLÍKY 

„Naše země je zemí imigrace,” uvedl téma přednášky pan Loken. „Nejdříve to byli frankofonní a anglofonní přistěhovalci, později třeba v letech 1948 a 1968 čeští uprchlíci a dnes jsou to lidé z Asie, Afriky i odjinud. Kromě imigrantů přijímáme také uprchlíky – teď od listopadu 2015 do konce února 2016 se Kanada zavázala přijmout 25 000 uprchlíků ze Sýrie. Jejich přijetí v Kanadě je většinou velice vřelé. Podobné vlny jsme zvládli již několikrát, proto nemám pochyb, že to zvládneme i teď,“ zmínil kanadský diplomat. I kanadský premiér často mluví o tom, že pro Kanadu je její rozmanitost (ať už etnická, náboženská nebo rasová) výhodou pro ekonomiku a celou společnost a posiluje mezinárodní konkurenceschopnost země.

CO SE DĚJE S UPRCHLÍKY PO PŘÍJEZDU?

Přijetí syrských uprchlíků do Kanady není zdaleka jednoduchý proces. „Posíláme své lidi do uprchlických táborů v Turecku a Jordánsku, kde pak probíhají screeningové rozhovory,” vysvětluje pan rada. Kanada přijímá přednostně rodiny, sezdané páry a příslušníky ohrožených sexuálních menšin. Co se se syrskými uprchlíky děje po jejich příjezdu do Kanady? Po úvodní kontrole jsou převezeni do jednotlivých míst po celé zemi kde si začnou budovat nový život. Dostane se jim okamžité podpory pro naplnění základních potřeb i dlouhodobé integrační pomoci tak, aby bylo zajištěno jejich úspěšné začlenění do kanadské společnosti. A takhle vypadá kanadský multikulturalismus v praxi.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: