Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Kulturní a přírodní světové dědictví

Linda Coufalová Linda Coufalová / Ed. 14. 3. 2016

UNESCO by si nedovolilo ochudit své delegáty o jednu z jeho nejdůležitějších a nejvýznamnějších aktivit vůbec. Dovedete si představit svět bez egyptských pyramid? Bez Eiffelovy věže? Či bez Velkého bariérového útesu? UNESCO usiluje o to, aby význam těchto a mnoha jiných pamětihodností vešel ve větší známost veřejnosti, aby byly důkladně chráněny, a především aby byly zachovány pro budoucí generace. Hlavním posláním UNESCO přeci je chránit kulturu po celém světě.

UNESCO roku 1972 vytvořilo Seznam světového dědictví, na který jsou po důkladném nominačním procesu zapisovány památky výjimečné nadnárodní hodnoty. Úkolem delegátů bude v průběhu celého ročníku projít nominačním procesem s památkou, kterou sami uznají za vhodnou pro zapsání. O její jedinečnosti a důležitosti pak také budou muset přesvědčit ostatní. Která z krás světa obstojí před kritickým pohledem delegátů letos?

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Kulturní a přírodní světové dědictví
Linda Coufalová, Anna Gantnerová Stáhnout
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Model OSN – UNESCO 26
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: