Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ochrana kulturního dědictví v případě ozbrojeného konfliktu

Tadeáš Zíka Tadeáš Zíka / Ed. 14. 3. 2016

Pozornost mezinárodního společenství se stále s nervozitou upíná k dění v severní Africe a na Blízkém východě, kde dochází vedle brutálního porušování základních lidských práv i k devastaci tisíců let lidské historie v podobě ničení historických budov a předmětů v nich uschovaných. Mnohé další historické artefakty, leckdy dosud neprobádané, jsou rozkrádány a rozprodávány. Lidstvo ztrácí nenahraditelné střípky své minulosti. Ochrana památek a pokladů z úsvitu civilizace zoufale selhává. Nedostatečná ochrana však není jen problém Blízkého východu, ale řady dalších oblastí po celém světě.

UNESCO, jako hlavní organizace mezinárodní scény zabývající se historickými monumenty, na tyto události musí urychleně reagovat a podpořit vynutitelnost stávajících mezinárodních úmluv upravujících dotčenou problematiku. Případně přijít se zcela novou koncepcí ochrany světového kulturního dědictví.

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Blízký Východ a severní Afrika 1245
Islámský stát 187
Model OSN – UNESCO 26
mezinárodní bezpečnost 1284
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: