Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

TZ – Bděte, nebo se probudíte v totalitě, varoval studenty Schwarzenberg

AMO AMO / Ed. 1. 4. 2016
TZ - Bděte, nebo se probudíte v totalitě, varoval studenty Schwarzenberg

PRAHA, 1. dubna 2016 – Dnes byl zahájen XXI. ročník Pražského studentského summitu. Před čtyřmi stovkami studentů z šesti zemí světa vystoupil Karel Schwarzenberg či kanadský velvyslanec Otto Jelinek a následovat je bude ředitel organizace Lékaři bez hranic Pavel Gruber nebo bývalý eurokomisař Štefan Füle.

Ve svém projevu Karel Schwarzenberg varoval před postupným omezováním osobních svobod a komentoval roli lidských práv v diplomacii. Pokud má nějaká země množství ropy či plynu, místo lidských práv se zajímáme o její stabilitu.“ Dříve se podle předsedy zahraničního výboru Poslaneckého sněmovny PČR státy snažily o prosazování lidských práv výrazně více.

Otto Jelinek, kanadský velvyslanec s českými kořeny, se ve svém příspěvku věnoval migrační krizi. „Nemůžeme přeci dovolit, aby se lidé prchající před válkou topili na moři v gumových člunech,“ apeloval Jelinek ve svém projevu. Přítomným studentům také přiznal, že jeho generace nepředává svět v nejlepším stavu.

Jako další ke studentům promluví ředitel Lékařů bez hranic Pavel Gruber, senátor Václav Hampl, bývalý eurokomisař Štefan Füle či europoslankyně Dita Charanzová. „Cílem našeho projektu je vzdělávání studentů. Tím, že jim zprostředkujeme setkání se zajímavými hosty a řečníky, přispíváme k výchově nových diplomatů, politiků i odborníků na různá témata,“ řekl delegátům hlavní koordinátor projektu Jakub Janik.

Pražský studentský summit je největší vzdělávací projekt svého druhu ve střední Evropě. Po pátečním slavnostním zahájení bude pokračovat i o víkendu. Studenti se sejdou v Kongresovém centru na Vyšehradě, kde budou v roli diplomatů OSN, EU a NATO jednat o krizi v Sýrii, evropské energetické unii či vztazích s Ruskem.

Pražský studentský summit organizuje Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), nevládní nezisková organizace založená za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů.

––––––––––––––––––––––––

KONTAKT PRO MÉDIA:

Anna Kuznická

Vedoucí PR a konferenčního servisu, Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)

Tel.: +420 728 750 287

Mail: anna.kuznicka@amo.cz

KE STAŽENÍ

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
tisková zpráva 18
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky