Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Migrace ukrajinských studentů do České republiky: perspektivy lidského kapitálu

Yana Leontiyeva / Ed. 2. 11. 2018

Poslední vývoj signalizuje, že Česká republika se pro zahraniční studenty pomalu stává velmi atraktivní destinací, zejména pro Slováky, ale také pro studenty z východní Evropy a Střední Asie.

Migrací studentů na globální úrovni se zabývá mnoho akademiků, politiků, vládních i nevládních organizací. V českém kontextu nebyla tomuto typu migrace i přes rostoucí počet zahraničních studentů zatím věnována dostatečná pozornost.

Yana Leontiyeva a Liudmila Kopecká se ve své studii nesnaží pouze zmapovat právní a institucionální rámec studentské migrace v České republice obecně, ale zejména prozkoumat hlavní charakteristiku a strategie ukrajinských studentů.

Research paper je součástí projektu Migrace ukrajinských studentů do V4 z perspektivy lidského kapitálu. Projekt je podpořen Mezinárodním visegrádským fondem a nizozemským Ministerstvem zahraničních věcí. Projekt je koordinován polským Institutem pro veřejné otázky (IPA).

RESEARCH PAPER Ke stažení

Tagy
Tagy
Ukrajina 1026
ekonomika 1007
migrace 456
Česká republika 2756
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: