Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Mayová oťukává čínského draka. Chce dohodu o volném obchodu, zatím má ale svázané ruce

Ivana Karásková Ivana Karásková / Ed. 6. 2. 2018

Ivana Karásková pro Info.cz komentuje návštěvu britské premiérky Theresy Mayové v Číně za účelem navázání obchodní spolupráce po vystoupení Velké Británie z EU.

Žádné přelomové prohlášení ani uzavření jiných, než předem avizovaných dohod ale čekat nelze, myslí si Ivana Karásková, analytička think-tanku Asociace pro mezinárodní otázky. „Návštěvu vnímám jako snahu o diverzifikaci zahraniční politiky, upozornění Číňanů na britský zájem o čínské investice a zkoumání možností obchodní spolupráce,“ dodává expertka na Čínu.

Británie ostatně zatím ani žádnou velkou bilaterální obchodní dohodu oficiálně vyjednávat nemůže – alespoň do doby, kdy je členem Evropské unie. „Ale po svém odchodu v březnu příštího roku by Británie o dohodu o volném obchodu s Čínou velmi stála. Stejnou dohodu sice nyní vyjednává Evropská unie, ta však naráží na nedostatek konsensu mezi jednotlivými členskými státy. Mayová doufá, že by vyjednávání s Čínou mohla jít bez EU rychleji,“ říká pro INFO.CZ Karásková.

Původní vydání: Mayová oťukává čínského draka. Chce dohodu o volném obchodu, zatím má ale svázané ruce

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 574
mezinárodní obchod 320
Čína 747
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky