Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO spouští projekt ChinfluenCE, který mapuje čínský politický a ekonomický vliv v ČR, Slovensku a Maďarsku

AMO AMO / Ed. 31. 10. 2017

Spouštíme projekt ChinfluenCE, který zkoumá čínský vliv ve střední Evropě.

ChinfluenCE se zaměřuje na percepci Číny ve středoevropském prostoru. Na nově spuštěném webu www.chinfluence.eu je od dnešního dne dostupná mediální analýza. V rámci ní jsme zkoumali výstupy 42 českých deníků, týdeníků s politickým nebo ekonomickým obsahem, rozhlasových a televizních stanic a zpravodajských serverů od roku 2010 do června 2017.

Prostřednictvím přehledných infografik můžete zjistit, jak se změnil počet článků po intenzifikaci česko-čínských vztahů, které celostátní deníky se o Číně vyjadřují pozitivně a které negativně či jaký obraz Číny přinášejí televizní stanice.

V příštích týdnech budeme na stránkách uveřejňovat výsledky slovenské a maďarské mediální analýzy a věnovat se budeme také analýze českých, slovenských a maďarských aktérů diskurzu o Číně. Pravidelné informace o celém projektu můžete získávat prostřednictvím našeho newsletteru.

Mezinárodní projekt ChinfluenCE je realizován AMO ve spolupráci s Institute of Asian Studies (Slovensko) a Central and Eastern European Center for Asian Studies (Maďarsko) a za podpory National Endowment for Democracy (NED).

Tagy
Tagy
Maďarsko 189
Slovensko 199
Visegrádská skupina 477
Česká republika 2521
Čína 769
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: