Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Si Ťin-pching je silný vůdce a Čínu už nemůžeme vnímat jako regionálního lídra, říká analytička

Alice Rezková / Ed. 25. 10. 2017

Alice Rezková pro Český rozhlas Plus komentovala kongres Komunistické strany Číny. Ta na závěr týdenního kongresu začala s volbou svého ústředního výboru. Na konci složitého procesu potom největší politická strana světa oznámí jméno nového čínského prezidenta.

Kongres dává podle Alice Rezkové, analytičky Asociace pro mezinárodní otázky, jakousi nálepku dalším pěti letům čínské politiky. „Tentokrát je to nějaká nová éra, globální postavení Číny jako světového hráče, se kterým se musí počítat,” myslí si.

„Čína stojí nyní na křižovatce. Celá čínská strana si uvědomuje, že musí nějak udržet legitimitu strany, zevnitř ji reformovat. Čínský prezident se tohoto tématu téměř nedotkl, pouze velmi jemně. Řekl, že by se měl čínský socialismus modernizovat do roku 2035, čímž stanovil poprvé datum, což je v čínském vnímání zásadní,” říká analytička.

Celý článek najdete zde. Záznam si můžete poslechnout zde.

Nemůžeme už Čínu vnímat jako okrajového regionálního lídra, ať už se jedná o ekonomiku, životní prostředí, nerostné suroviny a celou řadu dalších oblastí.

Rezková

Původní vydání: Si Ťin-pching je silný vůdce a Čínu už nemůžeme vnímat jako regionálního lídra, říká analytička

Přejít
Tagy
Tagy
Čína 778
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: