Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Klimatické finance: svět je potřebuje, Česko má na víc

Štěpánka  Králíková Štěpánka Králíková / Ed. 27. 1. 2020
Klimatické finance: svět je potřebuje, Česko má na víc
foto PIXABAY

Financování opatření v oblasti klimatu je nezbytnou podmínkou dosažení Cílů udržitelného rozvoje a Pařížské dohody, včetně cíle omezit globální oteplování pod 2 °C oproti předindustriální úrovni a zároveň přesměrovat globální finanční toky a investice na nízkoemisní a udržitelný rozvoj.

Klimatické finance, jimž se věnuje tento paper, byly jedním z klíčových témat diskutovaných na prosincové konferenci smluvních stran Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (COP25) v Madridu. Toto téma se ale přes svoji závažnost dosud téměř nepromítá do strategických dokumentů ČR a chybí i v politických debatách.

Vzhledem k naléhavosti situace je českou povinností ukázat větší ambice a odhodlání mobilizovat a dlouhodobě poskytovat adekvátní finanční prostředky v rámci mezinárodní rozvojové spolupráce na opatření v oblasti klimatu. Je potřeba aby vláda ČR vypracovala plán postupného navyšování klimatických financí, toto téma zapracovala do strategických dokumentů včetně Strategie zahraniční rozvojové spolupráce ČR a zároveň vytvářela příznivé prostředí pro mobilizaci klimatických financí ze soukromého sektoru.

POLICY PAPER Ke stažení

Klimatické finance: svět je potřebuje, Česko má na víc
Štěpánka Králíková Stáhnout
Tagy
Tagy
ekonomika 989
Česká republika 2726
životní prostředí 291
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: