Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Kampaň za Brexit začíná na pozitivnější notě

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 3. 5. 2016

V pátek 15. dubna 2016 byla ve Spojeném království zahájena oficiální kampaň před referendem o setrvání v Evropské unii, které se uskuteční 23. června 2016. Volební komise pro otázky referenda formálně označila dvě skupiny, „Britain Stronger in Europe“ podporující zachování členství v EU a „Vote Leave“ usilující o odchod. Obě formace v následujících více jak 60ti dnech povedou kampaň, která se bude tím či oním způsobem snažit oslovit rozum a srdce všech obyvatel Spojeného království.

Tyto dvě formální formace přitom budou moci využít štědrý oficiální grant ve výši 600.000 liber pro každou z nich. Každá z těchto formací navíc svým výběrem získala výraznou výhodu v podobě vysoké stropní částky (až 7 milionů liber), kterou smí za kampaň utratit. Ostatní skupiny se sice mohou také zapojit do kampaně, ale nemají nárok na oficiální grant a jejich strop je v případě registrování u volební komise omezen na jednu desetinu stropu pro oficiální kampaně, tj. 700.000 liber. Bez registrace je tento strop ještě nižší, pouhých 10.000 liber.

Kromě těchto skupin se do kampaně smí zapojit ještě politické strany. Maximální povolený účet za kampaň je v jejich případě odvozen od počtu hlasů v posledních volbách do parlamentu. Nejúspěšnější konzervativní strana tak má nastaven strop na 7 milionech liber, zatímco opoziční labouristé jen na 5,5 milionu liber a strana UKIP na 4 milionech liber.

Celý text naleznete na stránkách portálu Roklen24.

Původní vydání: Kampaň za Brexit začíná na pozitivnější notě

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3245
Evropská unie 2068
Spojené království 581
volby 1331
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: