Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Příhraniční workshop v Pasově a Českých Budějovicích uzavřel osmý ročník programu CGYPP

AMO AMO / Ed. 21. 9. 2017
Příhraniční workshop v Pasově a Českých Budějovicích uzavřel osmý ročník programu CGYPP

Workshop Solidarity, Stability and Security in Post-Factual Times, který se konal v Pasově a Českých Budějovicích, uzavřel sérii seminářů Česko-německého programu pro mladé profesionály (CGYPP) v roce 2017.

Čtyřdenní workshop byl zahájen ve čtvrtek 7. září 2017 v Pasově úvodní řečí organizátorů projektu Zuzany Lizcové, Weroniky Priesmeyer-Tkocz a Václava Bacovského. Následovala diskuse s poslancem Christianem Flisekem (SPD) o podobě německé politiky ve volebním roce a později prohlídka města.

V pátek přejeli účastníci letošního programu do České republiky, kde nejdříve navštívili Prachatice a potom České Budějovice. V Prachaticích měli možnost mluvit s Barborou Staňkovou ze spolku Živá víla. V Českých Budějovicích pak navštívili městskou radnici v doprovodu náměstka primátora Jaromíra Talíře. Druhý den workshopu uzavřely debata o udržitelných zdrojích a environmentálních výzvách s Pavlem Prodruhem z Ostrovního domu a Jitkou Buusovou (E.ON) a následné veřejné promítání filmu Hip Hop-Eration, po němž následovala debata o lidských právech s Barborou Jílkovou, hlavní koordinátorkou festivalu dokumentárních filmů Jeden svět České Budějovice.

Sobotní ráno strávili účastníci programu v jaderné elektrárně Temelín. Odpoledne pak Tereza Dobiášová (Sladovna Písek) a Salim Murad (Jihočeská univerzita) diskutovali o problematice percepce migrace v regionu. Odpoledne bylo zasvěceno diskuzi o roli univerzit v současné české společnosti s Liborem Grubhofferem, bývalým rektorem Jihočeské univerzity. V sobotu večer měli účastníci příležitost představit své projekty vytvořené v rámci letošního programu CGYPP.

Nezapomeňte se podívat na fotografie z workshopu.

Projekt je organizován Asociací pro mezinárodní otázky (AMO), ve spolupráci s Evropskou akademií Berlín (EAB) a je spolufinancován Česko-německým fondem budoucnosti a Hanns Seidel Stiftung a Nadací Hannse Seidela.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: