Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Druhý workshop programu pro mladé profesionály se odehrál v Berlíně

AMO AMO / Ed. 7. 9. 2017
Druhý workshop programu pro mladé profesionály se odehrál v Berlíně

Druhý z letošních tří seminářů programu Czech-German Young Professionals Program se věnoval současnému vývoji v Evropě. Na programu tak byly otázky spojené s uprchlickou problematikou, ale i měnící se role a pozice médií, volby a také otázka bezpečnostní a společenské soudržnosti.

Čtyřdenní berlínský program zahájily jeho koordinátorky Zuzana Lizcová a  Weronika Priesmeyer-Tkocz v Evropské akademii Berlín. Účastníci pak měli možnost navštívit českou ambasádu, kde s radou-vyslankyní Evou Dvořákovou diskutovali na témata česko-německých vztahů a strategického dialogu. Tato témata rezonovala napříč celým workshopem a věnoval se jim následně i Kai-Olaf Lang z German Institute for International and Security Affairs / Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP).

Program workshopu

Stáhnout

První večer uzavřela veřejná diskuze In the search of truth – fake news, micro-targeting and social bots. German and Czech solutions in the election year v Českém centru Berlín, jejíž ústřední témata byla post-pravda a post-faktuální zpravodajství.

Otázka uprchlické krize bude ještě dlouho na pořadu dne mezi politiky i v médiích. Mechthild Baumann, která působí jako programová ředitelka na Evropské akademii Berlín, se jí během programu věnovala z evropského i německého pohledu. Şafak Baş pak v rámci debaty Flight, asylum, migration to Europe – causes, current state and perspectives rozebíral situaci v tureckých uprchlických táborech. Účastníci měli i jedinečnou možnostsvůj pohled na migrační konfrontovat se zkušenostmi azylanta ze Sýrie, který se k nim přidal. Program byl dále zpestřen návštěvou berlínských čtvrtí Kreuzberg a Neukölln, výkladem o kulturní a etnické rozmanitostí Berlína, diskuzí o deradikalizaci pravicové scény a interními workshopy.

Téma evropské bezpečnosti bylo předmětem přednášky Anneke Hudalla z Evropské akademie Berlín pod názvem Necessity or nightmare? The European Union as a provider of security. Ve Spojeneckém muzeu se měli účastníci možnost dozvědět více o bouřlivé historii města ve dvacátém století.

Poslední setkání letošního programu CGYPP se uskuteční v září v Pasově a Českých Budějovicích.

Projekt je organizován Asociací pro mezinárodní otázky (AMO), ve spolupráci s Evropskou akademií Berlín (EAB) a je spolufinancován Česko-německým fondem budoucnosti.

Tagy
Tagy
Německo 464
factchecking 74
mezinárodní bezpečnost 1328
migrace 446
propaganda 228
Česká republika 2604
česká evropská politika 663
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: