Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Ve vyšetřování ruského vlivu na americké volby jde o to odsoudit Trumpa, tvrdí Fištejn

Petr Boháček Petr Boháček / Ed. 19. 8. 2018

Petr Boháček byl citován v doprovodném článku k rozhovoru pro Česý rozhlas Plus o vyšetřování ruského vlivu na americké volby.

„Nicméně je zde několik dalších oblastí, kde se nějaké maření mohlo vyskytnout, a soudy s Paulem Manafortem nebo s bývalým bezpečnostním poradcem Michaelem Flynnem mohou přinést konkrétní důkazy o tom, že se Trump snažil vyšetřování narušit,“ upozorňuje Boháček.

„Znaky možného napojení Trumpovy kampaně na Rusko tady jsou, zatím nebyly konkretizovány. Vyšetřování není uzavřené a žádné důkazy nebyly předloženy, vše je v procesu, takže nelze nic jiného čekat,“ uzavírá spolupracovník Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky.

Vyšetřování je dlouhé a Mueller se snaží vytvořit silnou kauzu, kterou by mohl předložit Kongresu. Republikáni kontrolují Sněmovnu reprezentantů i Senát, musela by to tedy být opravdu silná kauza, aby měla šanci na úspěch.

Boháček

Rozhovor si můžete poslechnout zde.

Původní vydání: Ve vyšetřování ruského vlivu na americké volby jde o to odsoudit Trumpa, tvrdí Fištejn

Přejít
Tagy
Tagy
Rusko 1070
USA 988
volby 1313
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky