Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Účastníme se projektu, který pomůže lépe komunikovat evropskou integraci v zemích EaP

AMO AMO / Ed. 21. 4. 2017

AMO spolurealizuje projekt, ve kterém země visegrádské skupiny zprostředkují Moldavsku, Gruzii a Ukrajině své zkušenosti s komunikací politických, ekonomických a sociálních aspektů evropské integrace široké veřejnosti.

Projekt V4 Supporting Communication Strategy of Moldova, Georgia and Ukraine on implementing AA and DCFTA, jehož nositelem je Foreign Policy Association in Moldova, je podpořen Mezinárodním visegrádským fondem.

Moldavsko, Gruzie a Ukrajina podpesaly v roce 2014 asociační dohodu (AA) včetně prohloubené a komplexní zóny volného obchodu (DCFTA). Během následné implementace se však tyto země Východního partnerství (EaP) potýkají s řadou problémů. V regionu, který je silně ovlivněn konfliktem na Ukrajině a ruskou propagandou, mají politické elity problémy dostatečně vysvětlit široké veřejnosti proces evropské integrace, a zamezit tak jejich obavám.

Odborníci z think-tanků zemí visegrádské čtyřky a EaP proto v rámci výše zmíněného projektu pracují na komplexním textu obsahujícím doporučení týkajících se komunikace složitých témat spojených s evropskou integrací. Ta jsou založena na zkušenostech zemí V4. Představení závěrečného paperu by mělo proběhnout v listopadu.

Tagy
Tagy
Evropa 3258
Polsko 769
Rusko 1146
Slovensko 201
Ukrajina 863
Visegrádská skupina 488
Východní partnerství 239
ukrajinská krize 466
Česká republika 2576
česká evropská politika 660
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: