Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Konference pod záštitou K. Schwarzenberga: V jakém stavu je Ukrajina dva roky po Majdanu?

AMO AMO / Ed. 18. 2. 2016

AMO pořádá pod záštitou předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pana Karla Schwarzenberga, v pondělí 7. prosince 2015, mezi 10. a 15. hodinou v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR mezinárodní konferenci Two Years after Euromaidan: Success and Failures.

Cílem této akce je připomenout si dvouleté výročí Euromajdanu a diskutovat o budoucnosti Ukrajiny a Východního partnerství i o vztazích EU a Ruska. Přes setrvávající vojenský tlak Moskvy začala Evropa po podpisu druhé minské dohody a vypuknutí uprchlické krize ztrácet o Ukrajinu zájem.

Stabilita a nezávislost Ukrajiny jsou přitom základními předpoklady pro udržení bezpečnosti v evropském sousedství. Ukrajina navíc podporu Západu potřebuje při prosazování socioekonomických reforem, stejně jako při implementaci asociační dohody a ústavních změn stanovených minskou dohodou.

Naše pozvání přijala řada vzácných hostů včetně europoslankyně Rebeccy Harms, bývalého polského ministra zahraničních věcí Radosława Sikorského, amerického politologa Bruce Jacksona, zakladatele portálu Stopfake Yevhena Fedchenka a bývalého evropského komisaře pro rozšíření a evropskou politiku sousedství Štefana Füleho.

Akce je organizována Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) ve spolupráci s pražskou kanceláří Heinrich-Böll-Stiftung, Velvyslanectvím Spojených států amerických v České republice a Zastoupením Evropské komise v České republice.

Původní vydání: Konference pod záštitou K. Schwarzenberga: V jakém stavu je Ukrajina dva roky po Majdanu?

Přejít
Tagy
Tagy
ukrajinská krize 464
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: