Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme vedoucí/ho PR a eventů.

TRENDY POLITIK STÁTŮ V4 VE VÝCHODNÍ EVROPĚ

Pavlína Janebová Pavlína Janebová / Ed. 30. 11. 2022
TRENDY POLITIK STÁTŮ V4 VE VÝCHODNÍ EVROPĚ

Nový paper zkoumá a porovnává vnímání a názory českých, maďarských, polských a slovenských zahraničněpolitických komunit na reakce EU, NATO a jednotlivých států na ruskou válku na Ukrajině, potenciální budoucí vývoj a v neposlední řadě změny, které uplynulých devět měsíců přineslo do bilaterálních vztahů států V4 a visegrádské spolupráce jako takové.

Od počátku brutální a nevyprovokované ruské agrese na Ukrajině v únoru 2022 byla Visegrádská skupina mnohokrát prohlášena za mrtvou. Zatímco Polsko, Česko a Slovensko stály v popředí snah EU pomoci Ukrajině čelit ruským útokům, postoj Maďarska k těmto snahám byl přinejlepším vlažný, přinejhorším přímo škodlivý. Zatímco výsledky prezentovaného průzkumu potvrzují vnímané zhoršení kvality bilaterálních vztahů jejich zemí s Maďarskem ze strany respondentů z Polska, Česka a Slovenska od roku 2021 (a naopak), zdá se, že si formát v očích zahraničněpolitických elit zachovává určitý potenciál.

Zpráva je založena na výsledcích průzkumu provedeného mezi srpnem a říjnem 2022. Celkem se průzkumu zúčastnilo téměř 400 zahraničněpolitických aktérů v Česku, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Průzkum byl určen státním úředníkům, politikům, výzkumníkům a analytikům, novinářům a vybraným zástupcům byznysu.

Projekt byl realizován ve spolupráci s Konrad Adenauer Stiftung.

POLICY PAPER Ke stažení

TRENDY POLITIK STÁTŮ V4 VE VÝCHODNÍ EVROPĚ
Pavlína Janebová Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3453
Maďarsko 240
Polsko 925
Slovensko 233
Visegrádská skupina 540
Východní partnerství 252
válka na Ukrajině 767
Česká republika 2794
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: