Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

AMO AMO / Ed. 29. 12. 2015

Vzdělávací projekt pro středoškolské studenty. Žáci středních škol z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje mají jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak probíhá rozhodování o aktuálních tématech na vrcholné evropské úrovni.

11.říjen 2014 – 07:30
Zastoupení Evropské komise v České republice, síť informačních středisek Europe Direct a Úřad vlády České republiky pořádají dne 21. října v prostorách Krajského úřadu Plzeňského kraje (Škroupova 1760/18, Jižní předměstí-Plzeň) soutěžní simulaci jednání evropských institucí. Přihlašování je možné do 12. října.

Účastníci projektu s názvem „Staň se na den tvůrcem evropské politiky!“ se stanou na jeden den politiky zasedajícími v Radě EU a Evropském parlamentu, kteří hájí zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí. Díky účasti získají neobyčejnou osobní zkušenost s diplomatickým vyjednáváním a hledáním kompromisů na politické úrovni.

Cílem je zapojit studenty do diskuze o evropských otázkách a prohloubit jejich znalosti o EU. Navíc se účastníci seznámí s aktuálními problémy projednávanými na evropské úrovni a utvoří si na ně vlastní názor.

Pro přihlášení mají žáci za úkol vytvořit dvoučlenný tým a vyplnit přihlašovací formulář na internetových stránkách projektu www.amo.cz/eusimulace. Přihlašování probíhá do neděle 12. října.

Nejúspěšnější účastníci regionálního kola vyhrají zájezd do centra evropského dění do Bruselu, kde budou moci na vlastní kůži zažít atmosféru vrcholných politických jednání. Další výherci získají např. iPod či čtečku knih a pozvánku do celostátního kola soutěžní simulace, které se bude konat na podzim v Praze.

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), která akci organizačně zajišťuje, je nevládní nezisková organizace založená v roce 1997 za účelem výzkumu a vzdělávání v oblasti mezinárodních vztahů. Tento přední český nestranický think-tank disponuje širokým zázemím odborníků věnujících se evropským otázkám i dlouholetou zkušeností s organizací projektů v oblasti vzdělávání. AMO již více než devatenáct let pořádá například mezi studenty velmi oblíbenou simulaci jednání OSN, Evropské unie a NATO Pražský studentský summit. Plzenskenovinky.cz informoval Václav Lídl z Asociace pro mezinárodní otázky.

Původní vydání: Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Přejít
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky