Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Realizované aktivity v roce 2019

AMO AMO / Ed. 5. 2. 2020
Realizované aktivity v roce 2019

V květnu 2019 byla zahájena implementace projektu Rozvoj systému hodnocení kvality vzdělávání v ukrajinských regionech, jehož cílem je posílit kapacity Státní služby kvality vzdělávání Ukrajiny na centrální i regionální úrovni.

Dne 30. května 2019 se v Kyjevě uskutečnily úvodní semináře pro pracovníky centrálního pracoviště Státní služby kvality vzdělávání, které vedli náměstek ústředního školního inspektora PhDr. Ondřej Andrys, MAE, MBA, MPA a vedoucí odboru ICT K. Melichárek z České školní inspekce.

Na semináře navázala červnová studijní cesta skupiny šesti ukrajinských expertů, zaměřená na problematiku systému hodnocení kvality a efektivity vzdělávání v ČR.

V srpnu byl za účasti ukrajinské ministryně školství L. Hrynevych realizován v Kyjevě  první dvoudenní seminář pro představitele nově vznikajících regionálních poboček Státní služby kvality vzdělávání. Druhý seminář v rámci kterého se řešila problematika institucionálního auditu se uskutečnil v prosinci. 

V Oděse a ve Lvově se na podzim uskutečnily semináře „Systém vnějšího a vnitřního zabezpečení kvality vzdělávání jako základ zvýšení kvality vzdělávacích a řídících procesů ve škole“, kterých se zúčastnilo více než 120 významných regionálních aktérů v oblasti školství.

Paralelně probíhala školení a konzultace k implementaci a práci s informačním systémem pro pracovníky centrálního aparátu Státní služby kvality vzdělávání.

Na závěr roku se uskutečnila studijní cesta 13 vedoucích regionálních poboček zaměřená na představení fungováním ČŠI, krajského inspektorátu i konkrétní praxi ve Zlínském kraji.

V rámci projektu byla v roce 2019 připravena Operativní analýza k informačnímu systému a informativní materiál Vlastní hodnocení školy (inspirace v oblasti využitelných nástrojů).

Tagy
Tagy
Ukrajina 1021
rozvoj občanské společnosti 152
vzdělávání 395
Česká republika 2744
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: