Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Začíná závěrečná konference Pražského studentského summitu

AMO AMO / Ed. 7. 4. 2017
Začíná závěrečná konference Pražského studentského summitu
foto AMO

Dnes začíná závěrečná konference XXII. ročníku Pražského studentského summitu. Již dvaadvacátý rok v řadě se díky tomu do Prahy sjedou nejaktivnější středoškoláci se zájmem o politiku, diplomacii či obecně s vůlí se zajímat o svět kolem a angažovat se. Účastníci se mohou těšit na slavnostní zahájení s řadou významných hostů a na tři dny konferenčních jednání. 

Na slavnostním zahájení vystoupí řada čestných hostů, včetně ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka, ministra obrany Martina Stropnického, šéfredaktora časopisu Respekt Erika Taberyho či předsedkyně nadace Krása pomoci Taťána Kuchařová. Ke studentům také prostřednictvím videa promluví generální tajemník OSN António Guterres, který účastníkům zaslal svou zdravici.

Po slavnostním zahájení se studenti odeberou na diplomatickou recepci v rezidenci primátorky hlavního města Prahy, Adriany Krnáčové. Ve dnech následujících se pak přesunou do Kongresového centra Praha, kde budou v jednotlivých simulovaných orgánech jednat o agendě, na níž se připravovali během pěti předcházejících přípravných setkání.

Program slavnostního zahájení si můžete prohlédnout zde.

Stáhnout

Pražský studentský summit je unikátní vzdělávací projekt s více než dvacetiletou tradicí. Každoročně vzdělává přes 300 studentů středních i vysokých škol o současných globálních tématech, a to především prostřednictvím simulace jednání tří klíčových mezinárodních organizací – OSN, NATO, EU.

Projekt podněcuje zájem o aktuální problémy, které hýbou jak vnitrostátním, tak mezinárodním děním, a o aktivní účast při jejich řešení; vzbuzuje v účastnících zájem o zapojení se do občanské společnosti, rozšiřuje vědomosti mládeže o politice, mezinárodním dění a bezpečností, diplomacii nebo také ekonomice, lidských právech, kultuře či životním prostředí. Projekt rovněž rozvíjí dovednosti studentů v oblasti veřejného vystupování, vyjednávání i psaného projevu.

Tagy
Tagy
22. ročník Pražského studentského summitu 141
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: