Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Summit se vrátil z Vídně

AMO AMO / Ed. 23. 3. 2016
Summit se vrátil z Vídně

Účastníci i pořadatelé Pražského studentského summitu se vrátili z dvoudenní studijní návštěvy Vídně, během které navštívili UNO City a stálou misi při OSN a OBSE na velvyslanectví České republiky ve Vídni. Kromě toho měli možnost nabrat síly na konferenční jednání v jednom z nejkrásnějších měst Evropy.

Ve čtvrtek 17.3. v brzkých ranních hodinách se vydalo více než 30 účastníků Summitu na cestu do vídeňské centrály OSN. Během hodinové prohlídky v UNO City měli šanci dozvědět se, které konkrétní výbory na místě zasedají, jakým tématům se diplomaté ve Vídni věnují, ale i to, kolik má celá budova oken a kolik lidí zde pracuje. Odpoledne potom následovala prohlídka historické části Vídně.

DSC_0017

Prohlédněte si další fotky z exkurze zde.

Páteční dopoledne studenti strávili na stálé misi České republiky při OSN a OBSE ve Vídni, sídlící na českém zastupitelském úřadě. Na ambasádě byli přijati zástupcem vedoucího stálé mise Jaroslavem Štěpánkem, který je provázel i většinou z dopoledního programu. Během interaktivních přednášek se mohli dozvědět o fungování české mise ve Vídni, o účelu a smyslu vyjednávání i některé zákulisní informace nejen z jednání.Po skončení oficiálního programu účastníci navštívili zámek Schönbrunn, některé z vídeňských muzeí nebo mohli ochutnat pověstný Sacher dort.

Čerpejte z vlastních a mnoha zdrojů. Udělejte si vlastní obrázek a názor i za cenu, že bude špatný. Zprávy jsou často účelové nebo nekompetentní, ani já mnohdy nejsem schopen to rozeznat. Berte všechny informace s rezervou.

Jaroslav Štěpánek, zástupce vedoucího stálé mise

V celém projektu je kladen důraz na reálné zkušenosti účastníků a vlastní získávání informací, na základě kterého si studenti mohou utvořit vlastní pohled. Z tohoto důvodu jsou návštěvy institucí, které tvoří mezinárodní politiku jedním z klíčových prvků pro její lepší pochopení.

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
OSN 95
vzdělávání 384
česká zahraniční politika 1042
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky