Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

První přípravné setkání bylo zaostřeno na lidská práva

AMO AMO / Ed. 28. 1. 2016
První přípravné setkání bylo zaostřeno na lidská práva

V sobotu 7. listopadu byl za přítomnosti ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera zahájen již XXI. ročník našeho projektu. Ten se ve svém úvodním slově, které následovala palba otázek z řad našich účastníků, zaměřil na problematiku lidských práv po roce 2015.

Projektu se letos účastní bezmála 300 studentů z celé republiky. ‚‚Účastníci byli vybráni na základě zaslaných esejí jakožto součásti přijímacího řízení, které odstartovalo začátkem září a trvalo déle než měsíc. Zájem o projekt je obrovský a kapacita omezená, přihlášky se k nám hrnou ze všech koutů republiky. Loni jsme například spustili takřka davový zájem v Uherském Hradišti – skupina tamních studentů nakonec tvořila přes 10 % z celkového počtu účastníků,” přiznala programová koordinátorka Eva Prudilová.

Hlavní náplň programu pak tvoří simulace jednání mezinárodních organizací OSN, NATO a Evropské unie. V rámci nich se účastníci zároveň interaktivně věnují tématům z oblasti diplomacie, bezpečnostní politiky, životního prostředí a ekonomie. Akce je největším vzdělávacím projektem Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), think-tanku, který v roce 1997 vznikl právě kolem účastníků tehdejších účastníků.

Více o programu přípravného setkání naleznete zde.

Fotografie si prohlédněte zde.

Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky