Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Nakládání s odpadem

Zbyněk Novotný Zbyněk Novotný / Ed. 14. 3. 2016

Odpad patří mezi každodenní součást života lidí po celém světě. Množství odpadu se na Zemi mnohonásobně zvětšilo po druhé světové válce, kdy se namísto přírodních materiálů začaly hojněji využívat umělé hmoty. Například v zemích OECD se denně vyprodukuje 2,2 kilogramu odpadu na jednoho obyvatele.

Některé státy produkují odpadu více, některé méně. Výše produkce odpadů je většinou úměrná hospodářské vyspělosti země. Ačkoliv vyspělejší státy produkují celkově větší množství odpadů, nepředstavují pro ně odpady tak palčivý problém, jelikož mají propracované systémy, jak s nimi efektivně nakládat. Naproti tomu v rozvojových zemích systematické nakládání s odpady často schází, což se negativně projevuje na tamějším životním prostředí a zdraví obyvatel.

Jak globálně zabezpečit efektivnější nakládání s odpady? Jak eliminovat vliv nakládání s odpady na lidské zdraví a životní prostředí? A jak vůbec předcházet samotnému vzniku odpadů, a snížit tak jejich celosvětovou produkci? Delegáti UNEA budou stát před výzvou nalezení odpovědí nejen na tyto otázky!

BACKGROUND REPORT Ke stažení

Nakládání s odpadem
Zbyněk Novotný Stáhnout
Tagy
Tagy
21. ročník Pražského studentského summitu 127
Model OSN – UNEA 27
životní prostředí 178
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: