Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO pořádá uzavřený kulatý stůl s účastí Balázse Jarábika, externího spolupracovníka Carnegie Endowment for International Peace.

Záměrně nepravdivé informace byly v mediálním prostoru šířeny od nepaměti. V současné době jsme k nim však více citliví a tento abstraktní a těžko uchopitelný koncept se stal součástí naší každodenní reality. Fake news, propaganda, manipulace nebo hybridní válka jsou termíny, které se dnes staly součástí každodenního slovníku. Je společnost jako taková opravdu bezbranná vůči tzv. fake news? Jak velkou roli může ruská propaganda sehrát v předvolebním roce v ČR a jaká jsou témata, na které se běžně zaměřuje? Selhávají česká média v roli hlavního „gatekeepera“ a měli by být politici hnáni k zodpovědnosti za šíření nepravd a dezinformací? A může být snaha zabránit šíření dezinformací nebezpečná? Nakolik se České republice daří mít iniciativu na své straně, nastolovat komunikační agendu a díky tomu držet v rukou celkový rámec diskuse v požadovaných mezích?

K těmto a dalším otázkám se AMO rozhodla zorganizovat uzavřený kulatý stůl, jehož hlavním cílem je zhodnotit diskusi k ruské propagandě v ČR o pokusit se odpovědět na otázku, nakolik je ČR schopna se s ní vypořádat bez hysterie a najít způsoby, jak se s touto realitou vyrovnat. Hlavním hostem setkání bude Balász Jarábik za Carnegie Endowment for International Peace. Na kulatý stůl jsou pozváni zástupci akademické sféry, nevládního sektoru, byznysu, české státní správy, politické scény a vybraní novináři.

Uzavřená diskuze bude probíhat v režimu Chatham House. Účast na akci je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

úterý, 18. dubna 2017

POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky