Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Moskva dokáže rychle svolat masu vojáků. NATO nesmí zaspat

Luděk Jiráček / Ed. 6. 6. 2016

Západní svět prochází od nového milénia civilizační a politickou krizí, kdy nejsme schopni reagovat na zásadní hrozby, a navíc jsme podlehli iluzi, že lidstvo přestane válčit.

Zlatá 90. léta jsou již za námi a v současné době čelíme několika krizím na několika „frontách“, které nejsme schopni racionálně řešit.

Po anexi Krymu a válce na Ukrajině se výrazně zhoršily vztahy s Ruskem. Kvůli možnému budoucímu konfliktu probíhají pravidelně vojenská cvičení v příhraničních oblastech, a to jak ze strany Severoatlantické aliance a partnerských zemí, tak zejména ze strany Putinova Ruska.

Ano, Ruská federace bude v dlouhodobém horizontu strategickým partnerem Západu. Bez spolupráce bude obtížné řešit závažné krize, kterým budeme čelit. Na druhou stranu je jisté, že v krátkodobém horizontu je takováto teze iluzí, a to zejména kvůli současnému prezidentu Ruské federace Vladimiru Putinovi a jeho agresivní zahraniční politice, která mimo jiné soustavně zastrašuje naše spojence.

Celý text si přečtěte na stránkách České televize.

Původní vydání: Moskva dokáže rychle svolat masu vojáků. NATO nesmí zaspat

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3243
NATO 398
Rusko 1142
USA 1015
mezinárodní bezpečnost 1309
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: