Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO společně se svými partnery pořádá v Pardubicích uzavřený kulatý stůl s účastí europoslance Jana Zahradila, který se věnuje obchodní politice.

Mezi otázky, na které by se kulatý stůl měl zaměřit, patří:

Volby ve Francii a Německu mohou výrazně napovědět, jak bude vypadat obchodní politika EU a jednání o dohodách o volném obchodu (FTA) se třetími zeměmi v následujících letech. Tradiční zastánce volného obchodu, Velká Británie, z EU odchází a plánuje na svém území vytvořit globální obchodní centrum, které by bylo provázáno dohodami o volném obchodu se všemi kouty světa. Jak na to má EU odpovědět?

Program debaty

Stáhnout

Jaké zájmy má ČR při utváření společné obchodní politiky EU? Existují exportní destinace, na které se EU dosud neorientuje, a na které by naši exportéři mohli mít zájem? Jaké otázky v dohodách jako je CETA, TTIP, dohoda s Japonskem či dalšími státy jsou pro naše exportéry nejpalčivější? Je to zjednodušení administrativní zátěže v podobě vícenásobných certifikací produktů pro danou destinaci, problematika vysílání pracovníků či další otázky? Existují důležité defenzivní zájmy, které by byly specifické pro ČR? Lze zlepšit dialog českých exportérů v Pardubickém kraji s MPO ve věci obchodní politiky? Mají exportní firmy dostatek informací a je jejich pohled a zájmy reflektován? Jak zkvalitnit zapojení občanské společnosti, podnikatelských svazů, odborů a spotřebitelských organizací v Pardubickém kraji ve vztahu k těmto otázkám?

Náš export je výrazně orientován na Eurozónu a zejména Německo. Ne vždy však zde má své pravé odbytiště, ale je dále zpracováván do finálního produktu, který je dále exportován mimo EU. Znamená to, že naši exportéři jsou ve vleku vývozních strategií podniků v zahraničí, zejména v Německu? Pokud ano, jak za těchto podmínek definovat zájmy českého exportu ve vztahu ke společné obchodní politice EU?

Účast na akci je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

pátek, 24. března 2017

10:00-12:00

MÍSTO

Pardubice

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PARTNEŘI
Evropský parlament, EurActiv.cz a Eurocentrum Pardubice
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky