Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

AMO společně se svými partnery pořádá v Brně uzavřený kulatý stůl s účastí europoslankyně Olgy Sehnalové a náměstka Matěje Hollana na téma sdílená ekonomika.

Jaké jsou hlavní přínosy a rizika spojená s rozvojem sdílené ekonomiky pro Jihomoravský kraj a město Brno? Jaká jsou v tomto ohledu specifika regionu? Co může sdílená ekonomika a rozvoj jednotlivých platforem přinést regionu v oblasti turistiky a dopravy? Jakou politiku má zaujmout kraj a jednotlivé municipality? Je činnost jednotlivých úřadů u nás v postupu vůči sdílené ekonomice dostatečně koordinovaná?

Program akce

Stáhnout

Potřebuje Česká republika asociaci sdílené ekonomiky? Měla by takováto asociace mít i regionální odnože či buňky, nebo být pouze centrálně fungující platformou? Jak může sdílená ekonomika ovlivnit náš život v horizontu 10 let? Jak se mohou proměnit dopravní systémy, způsob trávení volného času a ubytování?

Jaké faktory sdílené ekonomiky z pozice zákazníka (případně spotřebitele) převládnou: možnost vybrat si i jinou než standardizovanou službu, zkvalitnění služeb prostřednictvím online recenzí a hodnocení uživatelů, zvýšení dostupnosti služeb díky využití moderních technologií, nebo vše zastíní riziko úniku z prostoru podrobeného striktní regulaci? Jsou respektovány oprávněné zájmy dalších osob (např. majitelů pronajatých bytů či sousedů) a jak mohou k odchraně jejich zájmů přispět platformy sdílené ekonomiky?

Účast na akci je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

pondělí, 29. května 2017

MÍSTO

Brno

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO a EurActiv.cz
PARTNEŘI
Evropský parlament, Eurocentrum Brno a Europe Direct Brno
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: