Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme komunikačního manažera/manažerku.

AMO společně se svými partnery pořádá v Plzni uzavřený kulatý stůl s účastí europoslance Pavla Teličky, který se věnuje oběhovému hospodářství.

Jak může aktuální balíček EU k oběhovému hospodářství ovlivnit nakládání s odpadem z pohledu stakeholderů působících v Plzeňském kraji?

Program akce

Stáhnout

Předběžný okruh témat k diskusi:

  • Oběhová ekonomika – představuje omezování skládkování, zvyšování podílu recyklace a předcházení vzniku odpadů příležitost nebo jde o „nesmyslný tlak z Bruselu“?
  • Jakým způsobem mohou nové cíle z evropského balíčku k oběhovému hospodářství do roku 2030 (recyklace 65 % komunálního odpadu, 75% recyklace obalů, omezení skládkování na 10 %) ovlivnit využívání odpadů v Plzeňském kraji? Mohou vést k zásadnímu přehodnocení Krajského plánu odpadového hospodářství?
  • V Plzni byla v roce 2016 uvedena do provozu spalovna ZEVO Chotíkov. Jaké jsou dosavadní zkušenosti s jejím provozem a jaké jsou s ohledem na vývoj v institucích EU její vyhlídky do budoucna? Pokud budou recyklační cíle vyšší a budou navíc pro ČR závazné, nebude se spalovna potýkat s nedostatkem odpadu? Může jít ZEVO Chotíkov příkladem dalším krajům?

Účast na akci je možná pouze po předchozím pozvání.

DATUM A ČAS

pondělí, 30. ledna 2017

10:00-12:00

MÍSTO

Krajský úřad Plzeňského kraje

Škroupova 18

Plzeň

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO a EurActiv.cz
PARTNEŘI
Evropský parlament, Eurocentrum Plzeň a Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: