Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

AMO Vás zve na veřejnou debatu o české zahraniční politice spojenou s prezentací výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2017.

V roce 2016 stála česká zahraniční politika před nejsložitější mezinárodní situací. Referendum o vystoupení Británie z EU, posilování pravicového populismu (nejen) v Evropě, pokračující válka v Sýrii nebo migrační krize byly jen některé události, se kterými se česká diplomacie musela v minulém roce potýkat.

Ani rok 2017 nebude v mezinárodní politice jednoduchý, a význam zahraniční politiky proto nepoklesne. Zásadní volby v Nizozemsku, Francii, Německu a v říjnu i v České republice napoví, zda v EU zvítězí štěpení, nebo spolupráce. Spojené království zahájí jednání o podmínkách svého vystoupení a sedmadvacítka se bude muset vážněji zabývat otázkou společného směřování. Z unijního seznamu úkolů nezmizí ani nutná reforma azylové a migrační politiky, protože příčiny migrační krize stále nepominuly a turecká dohoda je jen dočasnou a nespolehlivou náplastí. Česko se tedy bude muset vážně zamyslet nad tím, do jaké EU chce patřit. Minimálně stejně vážné potíže se rýsují také v globální politice: velký otazník visí především nad novou dynamikou vztahů mezi USA, Ruskem a Čínou.

Jaké jsou tedy úkoly pro českou zahraniční politiku v této neklidné době?

Řečníci:

  • Jakub Dürr, náměstek pro řízení evropské sekce, Ministerstvo zahraničních věcí ČR
  • Rudolf Jindrák, ředitel zahraničního odboru, Kancelář prezidenta republiky
  • Kateřina Šafaříková, Respekt

Publikaci Agenda pro českou zahraniční politiku 2017 představí její editoři:

  • Vít Dostál, AMO
  • Tereza Jermanová, AMO

Moderátorka:

  • Vlaďka Votavová, AMO

Agenda pro českou zahraniční politiku je výroční publikací Výzkumného centra AMO vydávaná pravidelně od roku 2007. Publikace je zaměřena na prioritní oblasti české zahraniční politiky a obsahuje hodnocení vývoje a událostí předešlého roku i konkrétní doporučení pro následující období roku nového.

DATUM A ČAS

středa, 22. března 2017

17:00-18:30

MÍSTO

Braunův dům

Karlovo náměstí 24

Praha 1

Ukázat na mapě
POŘADATEL
AMO
PRACOVNÍ JAZYK
čeština
OFICIÁLNÍ HASHTAG
#AMOagenda
LÍBILA SE VÁM AKCE? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: