Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Hledáme projektového administrátora / administrátorku!

Michal Thim

Michal Thim

Analytik Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
TCHAJWANSKÁ ZAHRANIČNÍ A BEZPEČNOSTNÍ POLITIKA
ČÍNSKÁ ZAHRANIČNÍ A BEZPEČNOSTNÍ POLITIKA, ENERGETICKÁ BEZPEČNOST, ÚZEMNÍ SPORY
JAZYKY
ANGLIČTINA
MANDARÍNSKÁ ČÍNŠTINA

Michal Thim působil jako analytik Výzkumného centra AMO se specializací na Tchaj-wan, Čínu a bezpečnostní situaci ve východní a jihovýchodní Asii.

Absolvoval magisterské studium politologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Od července 2007 do srpna 2010 byl ředitelem Výzkumného centra AMO. V letech 2010-2012 studoval magisterský program Asia-Pacific Studies na National Chengchi University v Tchaj-peji na Tchaj-wanu. V roce 2014 se vrátil na National Chengchi University jako hostující výzkumník v rámci programu Taiwan Fellowship při Ministerstvu zahraničí Čínské republiky (Tchaj-wan).

Zabývá se zahraniční politikou Číny, bezpečnostní a zahraniční politikou Tchaj-wanu a roli USA v regionu východní Asie. Podílel se na realizaci řady výzkumných projektu Ministerstva zahraničních věcí ČR, převážně se zaměřením na zahraniční a bezpečnostní politiku Turecka a energetickou bezpečnost.

Tento profil nebyl aktualizován od prosince 2019.

Odebírejte naše novinky: