Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Podpořte Databázi expertek na Darujme.cz, děkujeme!

Karolína Lahučká

Karolína Lahučká EXP

Analytička Výzkumného centra AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
TURECKÁ POLITIKA
VÝVOJ TURECKÉHO NACIONALISMU
JAZYKY
ANGLIČTINA
TUREČTINA

Karolína Lahučká je analytičkou Výzkumného centra AMO se zaměřením na politiku Turecka. Do konce roku 2019 působila také jako projektová koordinátorka.

Je absolventkou magisterského dvouoboru Politologie a Turkologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se zaměřením na mezinárodní vztahy. V současnosti zde pokračuje v doktorském studijním programu Dějiny a kultury zemí Asie a Afriky se specializací na Turecko. Odborně se zaměřuje se na politický vývoj Turecka a proměnu tureckého nacionalismu. Kromě toho sleduje problematiku Turecka v rámci NATO a jeho roli regionálního hráče ve vývoji situace na Blízkém východě.

V roce 2019 získala měsíční výzkumné stipendium na Asien-Afrika Institutu v Hamburku. Během studií působila mimo jiné jako pomocná vědecká síla na Ústavu politologie FF UK, absolvovala stáž v analytickém týmu think-tanku Institut pro politiku a společnost a spolupracovala jako dobrovolník pro Charitu ČR na projektu mezikulturního dialogu.

 

 

Odebírejte naše novinky: