Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Jakub Kulhánek

Jakub Kulhánek

Jakub Kulhánek byl analytikem Výzkumného centra AMO v letech 2008-2011.

Od června 2013 do března 2015 byl členem Správní rady AMO. Dlouhodobě působil jako analytik Výzkumného centra AMO se zaměřením na oblast postsovětského prostoru a v širším kontextu se pak věnuje problematice mezinárodní bezpečnosti. Mezi jeho primární zájmy patří politika Ruska vůči NATO a EU, ale zároveň sleduje i dění v postsovětském prostoru a vztahy Moskvy k jednotlivým nástupnickým státům. Aktivně publikuje v celé řadě českých i zahraničních publikacích, mimo jiné v Problems of Post-Communism, Harvard International Review, Moscow Times a na webových stránkách časopisu Foreign Policy, Atlantic Council, EUobserver a dalších.

Kromě své analytické práce v AMO spolupracoval v minulosti i s některými americkými organizacemi jako Center for European Policy Analysis či Eurasian Strategy Project. Absolvoval magisterský obor euroasijských studií na Georgetownské universitě ve Washingtonu, DC, a je absolventem bakalářského cyklu mezinárodních teritoriálních studiích na Univerzitě Karlově v Praze. Působil jako hlavní poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a poradce ministra zahraničních věcí ČR. Od února 2014 zastával post náměstka ministra obrany a od listopadu 2014 je náměstkem na ministerstvu zahraničních věcí.

Tento profil není po 30.11.2014 aktualizován.

Odebírejte naše novinky: