Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se k nám! Do týmu čínských projektů hledáme projektového manažera/manažerku.

Filip Šebok

Filip Šebok

Projektový manažer a analytik AMO

ODBORNÉ ZAMĚŘENÍ
ČÍNSKÁ DOMÁCÍ A ZAHRANIČNÍ POLITIKA
VZTAHY ČÍNY SE ZEMĚMI STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY
JAZYKY
SLOVENŠTINA
ANGLIČTINA
ČÍNŠTINA

Filip Šebok je projektový manažer a analytik zaměřený na Čínu v AMO, kde pracuje na projektech MapInfluenCE a China Observers in Central and Eastern Europe (CHOICE).

Filip Šebok absolvoval bakalářské a magisterské studium v oboru Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a bakalářské studium v oboru Kulturní studia Číny na Filozofické fakultě stejné univerzity. Druhý magisterský titul získal na Renmin University of China v Pekingu v čínskojazyčném programu Mezinárodních vztahů.

V minulosti pracoval pro slovenské výzkumné organizace Stratpol a CEIAS. Zkušenosti získal také během stáží na Ministerstvu zahraničních věcí v Bratislavě a zastupitelském úřadě SR v Pekingu. Na podzim 2022 působil jako James  S. Denton Fellow v organizaci Center for European Policy Analysis (CEPA) ve Washingtonu. Filip je také členem Expert Pool European Center of Excellence for Countering Hybrid Threats (Hybrid CoE) v Helsinkách.

Zaměřuje se na čínskou domácí a zahraniční politiku, vztahy Číny se zeměmi střední a východní Evropy a na čínskou zahraničněpolitickou rétoriku.

Odebírejte naše novinky: