Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Americká zahraniční politika směřuje k unilateralismu

Petr Boháček Petr Boháček / Ed. 24. 2. 2017
Americká zahraniční politika směřuje k unilateralismu
foto SVOBODNÉ FÓRUM Donald Trump

Posledních několik dnů americké diplomatické ofenzivy poskytlo americkým spojencům, zejména v Evropě, jisté uklidnění ohledně nové a nejasné zahraniční politiky prezidenta Donalda Trumpa.

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že se ve Washingtonu vše navrátilo do zajetých zahraničně-politických kolejí, nenechme se zmást. Americká zahraniční politika směřuje k unilateralismu.  

Viceprezident Mike Pence, stejně jako americký ministr obrany James Mattis, během návštěv v Evropě potvrdili americký závazek vůči NATO, který považují za základní stavební kámen bezpečnosti Spojených států a transatlantických vztahů.

Pence na Mnichovské bezpečnostní konferenci minulý týden zmínil, že USA doženou Rusko k odpovědnosti, a Donald Trump o několik dní předtím dokonce řekl, že očekává navrácení Krymu Ukrajině. Tento trend návratu ke stálicím zahraniční politiky USA pokračoval.

Donald Trump přislíbil čínskému presidentovi Si Ťin-pchingovi respektování politiky jednotné Číny, během tiskové konference řekl do očí izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, aby pozastavil budování židovských osad v Palestině. Vše se tedy na první pohled ve Washingtonu navrátilo do zajetých zahraničně-politických kolejí. Nenechme se ovšem zmást.

Celý článek najdete na stránkách natoaktual.cz.

Původní vydání: Americká zahraniční politika směřuje k unilateralismu

Přejít
Tagy
Tagy
USA 958
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky