Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Začalo přijímací řízení Pražského studentského summitu!

Vzdělávací projekty na Ukrajině

Od roku 2007 pracujeme na podpoře moderního otevřeného školství na Ukrajině. Zaměřujeme se na předávání úspěšné české praxe do ukrajinského kontextu a propojování českých a ukrajinských odborníků.

Mezi hlavní témata, kterým se věnujeme, patří zavádění inovativních vzdělávacích metod, inkluzivní vzdělávání nebo ústní historie. Od roku 2014 se podílíme na reformě ukrajinského vzdělávacího systému ve spolupráci s Ministerstvem školství a vědy Ukrajiny.

Našimi hlavními cílovými skupinami jsou učitelé, metodici, budoucí učitelé, žáci a studenti středních škol. Díky spolupráci s ukrajinským ministerstvem školství se zaměřujeme také na úředníky a další pracovníky ve školství.

Projektové aktivity neprobíhají jen v hlavním městě Ukrajiny Kyjevě, ale také v mnoha oblastních centrech, kde pořádáme semináře.

Spolupracujeme s několika ukrajinskými univerzitami a oborovými asociacemi. V ČR jsou našimi nejvýznamnějšími dlouhodobými partnery Masarykova univerzita a Univerzita Karlova. Od roku 2017 spolupracujeme také s Českou školní inspekcí.

Naše ukrajinské projekty jsou od roku 2007 laskavě podpořeny v rámci Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí ČR. V roce 2010 byly spolufinancovány Nadací Open Society Fund Praha a v letech 2013-2014 americkou vládní agenturou USAID. Od roku 2015 realizované projekty zaměřené na reformu systému jsou financovány Českou rozvojovou agenturou. V roce 2018 jsme na Ukrajině realizovali letní školu ústní historie za podpory Mezinárodního visegrádského fondu a Ministerstva zahraničních věcí Nizozemského království.

Konkrétně se jednalo o následující projekty:

Odebírejte naše novinky: