Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Unie nebude Británii podstrojovat, shodují se analytici

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 14. 2. 2018

Kryštof Kruliš pro EurActiv komentuje dopady brexitu na Británii.

Podle analytika Kryštofa Kruliše z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) by pro Unii bylo při jednání snazší, kdyby si Londýn vybral mezi členstvím ve společném hospodářském prostoru a zónou volného obchodu nové generace, jakou je i CETA.

„Vyzobnutí třešničky finančních služeb by bylo výhodné pro londýnské City, a částečně možná i pro státy EU, které přijímají investice a kapitál proudící skrze londýnské globální finanční centrum, ale již se méně může líbit státům jako Německo nebo Francie, které si dělají ambici na posílení vlastních finančních center, tedy Frankfurtu, respektive Paříže,“ domnívá se Kruliš.

Kruliš zároveň upozorňuje, že změny na britské politické scéně mohou podstatně proměnit i vyznění brexitu. Pokud totiž v příštích volbách vyhrají labouristé, Británie namísto hlubšího a širšího otevírání se světu, využije brexit spíše pro státní intervence do ekonomiky, které by v rámci EU neprošly přes soutěžní právo a zákaz veřejných podpor, domnívá se analytik.

Původní vydání: Unie nebude Británii podstrojovat, shodují se analytici

Přejít
Tagy
Tagy
Spojené království 580
brexit 439
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: