Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Aktuálně:

Přidejte se ke Klimatýmu: hledáme nové analytiky a analytičky

Turci tlačí liru vzhůru, situace v zemi však dopadá na české exportéry

Karolína Lahučká Karolína Lahučká / Ed. 24. 8. 2018

Karolína Lahučká pro E15.cz komentovala ekonomický vývoj v Turecku.

„Pro tureckou společnost není současná situace takové překvapení, jak se může z našeho pohledu zdát. Nicméně strmý pád liry v současné době vytváří samozřejmě ve společnosti rostoucí neklid ohledně budoucnosti,“ vysvětluje odbornice na Turecko Karolína Lahučká z Asociace pro mezinárodní otázky.

Podle Lahučké proto probíhá v médiích konspirační vykreslení „amerického nepřítele“, který krizi uměle vytváří, aby zabránil tureckému rozvoji. Turci jsou tak na jednu stranu v místních médiích ubezpečování, že je situace pod kontrolou, zároveň jsou politiky vyzýváni, aby bojkotovali nákup amerických výrobků.

„Současná krize přitom stále výrazněji prohlubuje rozdělení společnosti mezi příznivce a odpůrce Erdogana,“ vysvětluje Lahučká, podle které Erdoganově dřívější popularitě pomohl právě ekonomický rozmach, jež Turecko zažilo v době po ekonomické krizi před deseti lety. Analytička ale dodává, že se v současném politickém a společenském nastavení země zatím nemusí obávat výraznějších protestů nebo snah o sesazení z čela země.

Původní vydání: Turci tlačí liru vzhůru, situace v zemi však dopadá na české exportéry

Přejít
Tagy
Tagy
Turecko 103
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: