Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Třináct dní na převrat: Cesta „evropské premiérky“ Ursuly von der Leyen k nečekanému vítězství

Vít Dostál Vít Dostál / Ed. 23. 7. 2019

Je možné získat za třináct dní na svou stranu většinu ze 747 kriticky odtažitých poslanců Evropského parlamentu a stát se první ženou v historii, která usedne do čela Evropské komise? Bývalá německá ministryně obrany, křesťanská demokratka Ursula von der Leyen (60) ukázala, že to možné je: minulé úterý prošlo její schválení na sněmu o devět hlasů. Ale byl to boj.

Umístění Ursuly von der Leyen do čela Evropské komise vyvolává v mnohých pochybnosti o spravedlivém a čestném způsobu volby. Mnoho poslanců si její zvolení vykládá jako návrat k zákulisním jednáním. Po jejím vystoupení minulé úterý v Evropském parlamentu lze ovšem spekulovat o změně názoru na její kompetentnost. Von der Leyen překvapila svou odhodlanou rétorikou. „Ukázala se jako překvapivě zdatná vyjednavačka, která dokáže reprezentovat zájmy hned několika frakcí najednou,“ říká Vít Dostál pro Respekt. Čtěte více v článku níže:

Původní vydání: Třináct dní na převrat: Cesta „evropské premiérky“ Ursuly von der Leyen k nečekanému vítězství

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3173
Evropská unie 2019
Evropský parlament 197
česká evropská politika 626
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky