Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Summit NATO z česko-polské perspektivy

AMO AMO / Ed. 3. 12. 2015

Vyhodnocení závěrů summitu NATO v Newportu z polské a české perspektivy se věnovali odborníci na mezinárodní vztahy během setkání na Velvyslanectví polské republiky. Úvodní proslov pronesla velvyslankyně Grażyna Bernatowicz.

14. října se v sídle polského velvyslanectví sešli zástupci nejprestižnějších polských a českých think-tanků za účelem diskuze na téma summitu NATO ve Walesu, který byl nejdůležitějším setkáním představitelů členských států aliance za poslední dva roky s cílem určit směrování NATO také do budoucna.

Během schůze se slova kromě polské velvyslankyně ujali Jan Jireš ředitel Odboru pro obrannou politiku a strategii na Ministerstvu obrany ČR, Karl-Heinz Kamp, vědecký ředitel německé Federal Academy for Security Policy a Wojciech Lorenz, starší analytik z polského Státního ústavu mezinárodních vztahů (PISM). Diskuze se dále zúčastnili zástupci CEVRO, ÚMV, Jagello, MUP, Eurodefense CZ a GMF.

Diskuzi moderoval Vít Dostál z AMO, která byla hlavním partnerem události.

Původní vydání: Summit NATO z česko-polské perspektivy

Přejít
Tagy
Tagy
Evropa 3207
NATO 393
Polsko 746
Severní Amerika 156
mezinárodní bezpečnost 1284
Česká republika 2507
česká bezpečnostní politika 314
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky: