Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Asociace pro mezinárodní otázky

Vyberte si z aktuálních projektů:

Zavřít

Společnost 4.0 v České republice

Kryštof Kruliš Kryštof Kruliš / Ed. 19. 6. 2018

Vyhlídky technologického pokroku v relativně blízké době přinášejí řadu výzev souvisejících s tím, jak bude v budoucnu vypadat ekonomika, společnost a konečně i život každého z nás.

Jednotlivé aktuálně diskutované technologie však mohou vzbuzovat přemrštěná očekávání a jejich skutečný dopad nemusí být zdaleka tak zásadní, jak se na vrcholu jejich mediální slávy předjímá. Přesto je již nyní zřejmé, že pokračující digitalizace a postupný nástup takových novinek, jako jsou robotizace a automatizace, včetně autonomně řízených vozidel, blockchain, internet věcí, strojové učení a umělá inteligence, a dalších konceptů spojovaných s tzv. čtvrtou průmyslovou revolucí, mají potenciál přinést převratné společenské změny.

AMO a zpravodajský portál EurActiv.cz uspořádaly v dubnu v Praze kulatý stůl „Společnost 4.0 v České republice“. Cílem diskuzního setkání bylo otevřít debatu o aktuálním stavu připravenosti České republiky na příchod nových technologií v kontextu politik Evropské unie. Výstupem z debaty jsou shrnutí a doporučení adresovaná evropským institucím i domácím politikům a státní správě, které představuje policy paper Kryštofa Kruliše.  Řadu z nich je možno považovat také za příspěvek do obecné veřejné debaty o rozvoji společnosti 4.0.

POLICY PAPER Ke stažení

Společnost 4.0 v České republice
Kryštof Kruliš Stáhnout
Tagy
Tagy
Evropa 3145
digitální agenda 46
Česká republika 2435
LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? DEJTE NÁM TO VĚDĚT.
Odesláno, děkujeme.
Máte na srdci ještě něco? Sem s tím!
  • Vyplňte prosím všechna pole. Doplňte prosím zvýrazněné položky. Stala se chyba. Kontaktujte nás prosím na info@amo.cz
Odebírejte naše novinky